In de Frankfurter Messe wordt jaarlijks de Ambiente gehouden. ‘s-werelds grootste beurs op het gebied van consumentenproducten. Twaalf hallen. elk ter grote van de hele RAI, vol met pannen, bloemen, schilderijen, messen, bekleding en god mag weten wat. Het terrein is zo groot dat je van de ene hal naar de andere hal met een busje wordt verplaatst. Ik moest in de China Hal zijn waar ik een ontmoeting had met een Chinese plastic card leverancier. Een klein bedrijf naar Chinese begrippen. Maar dan wel groter als het grootste Europese bedrijf in zijn soort. Slechts 285 medewerkers.
Het idee dat Chinese producten onderdoen voor Europese producten kan met het oud papier mee. Ze gebruiken dezelfde machines en werken volgens standaard procedures die garanderen dat de producten er prima uitzien. Maar voor prijzen waar je in Nederland nog het licht niet zou aandoen. Het bedrijf dat ik vertegenwoordigde op de beurs wordt de enige agent in Europa voor hen. Prima deal!
Frankfurt lijkt om de beurs heen gebouwd te zijn. Vanaf het Hauptbahnhof is het maar één halte met de U-Bahn en het financiéle centrum ligt er vlak naast. Het lijkt een gespleten stad. Op de grootste winkelstraat, de ‘Zeil’ lopen bedelaars rijken elkaar voor de voeten. Dames met bontjas zijn hier net zo gewoon als slapende alcoholisten. Direct tegen de Altstad aan liggen de immigrantenwijken. Vooral de Turkse gemeenschap is hier heel groot.
Toch zijn het deze tegenstellingen die van Frankfurt een levendige stad maken. Biergarten liggen naast Doner Kebab tentjes en een Oost-Europees kwintet staat om het hardst te spelen tegen een klassiek oer-Duits strijkje. Als je er voor open staat is het een leuke stad om te bezoeken. Voor de Alststad hoef je niet te komen, die is maar heel klein. Als je van shoppen houdt daarentegen ….
Maar het kan ook andersom:
In Hong Kong verkoop Bram Donkers “onze” kaas voor 45 euro per kilo !
http://www.radio1.nl/items/72437-kaas-verovert-china
LikeLike
Dan ga ik ook maar in de kaas! 🙂
LikeLike
Alleen echt Gouda dan.
LikeLike
Arme P.C. Hooftstraat. Zelfs Bocholt kan daarmee wedijveren. In Düsseldorf valt nog veel meer ‘rijke cacque’ te bewonderen.
LikeLike